Jdi na obsah Jdi na menu
 


24.11.2010

V neděli 14.11. jsme se zúčastnili pátrání po pohřešovaném muži na Rokycansku. Propátrávaný prostor byl rozdělen na sektory, každá zasahující složka dostala dle své početnosti jeden nebo více sektorů. Náš sektor byl dále rozdělen mezi 3 psy – Tjaba, Rockyho a Csokiho.

Obrazek

Prostor propátraný naší ZBK (2,67km2): růžová+červená Tjabo, modrá Rocky, žlutá Csoki

Tjabo prohledával čtyřúhelníkovitý prostor o přibližných rozměrech horní hranice 1,97 km, pravá hranice 1,6 km, spodní 220 m a levá 1,47 km. Nejprve jsme prostor po 3 hranicích obešli, přičemž si Tjabák stihnul vyštěkat jednoho ´dřevorubce´ a najít nějaký hadr odhozený v ostružiní u cesty.

Obrazek

Terén prohledaný Tjabem

Krom toho hned ze začátku způsobil menší rozruch, když vběhnul do smrčků a ´něco´ tam štěklo, načež se ihned vrátil zpátky na cestu, jako by se nechumelilo…po mým bližším prozkoumání jsem však zjistila, že se nejednalo o nesmělé značení zvláštního nálezu, nýbrž o zvuk, který vydal obrovský nasraný divočák, do té doby v klidu odpočívající v křoví. Poté jsme se po zvážení situace rozhodli začít pásování rovnoběžně s horní hranicí.

Obrazek

Odpočinek...

Velikost prostoru byla ´akorát´, hledat jsme začali a práci jsme dokončili již za šera. Na konec prostoru nám Klára domluvila figuranta, který si sednul do lesíčka a čekal, až půjdem kolem (za což mu patří velký dík), a tak jsem měla možnost Tjabovu celodenní práci ukončit úspěšným nálezem. Pohřešovaná osoba bohužel nebyla nalezena ani námi, ani ostatními týmy.

Týden předtím mi Tjabák na procházce připravil (ne)příjemné překvapení, když našel (a označil) ženu, která byla pohřešovaná někdy od června…

Krom tréninků jsme také poslední dobou hodně výletovali. Vezmu-li to chronologicky, tak 23.10. jsme se se Zuzkou a Csokim vydali na Kuňku, státní svátek 28.10. jsme zneužili na asi 20 km výlet po Krkonoších, spojený s výstupem na Sněžku, kde jsme si užívali prvního letošního sněhu...

Obrazek

 Více fotek TADY...

...30.10. jsme vyrazili v trochu rozšířené sestavě ( krom Zuzky s Csokim s námi jela i Lucka s Roxou) do polského národního parku Gory Stolowe. Lucka naplánovala pěknou trasu, jenže vzniklo mírné nedorozumění týkající se doby pobytu, a tak jsme nakonec 33km trasu naplánovanou na dva dny zvládli za den jeden...

Obrazek

foto: Lucie Čiperová (více fotek TADY)

 

7.10.2010

Poslední zářijový víkend jsem vyrazila s Klárou na Slovensko, trochu jí pomoci s clicker seminářem. Nedalo se toho trochu nezneužít. a tak jsme pátek strávili asi 20km parádním výletem po Velké Fatře (moje fotky tady, Kláry tady). Na samotném semináři předvedl Tjabák trochu shapingu v rámci teorie a pak už jen odpočíval, zatímco jsem se půlce lidí (snažila) pomáhat s jejich psy. Aby se Tjabo nenudil zas moc, tak si každý den udělal nějaké hledání. povětšinou na cizí figuranty.

Obrazek

Státní svátek jsme strávili asi 35 km výletem (pochopitelně spojeným s hledáním, kde si Tjabák omylem místo Zuzky našel rodinku na výletě...) s Zuzkou a Csokim Českým rájem (konečně padla trasa Turnov-Jičín, na kterou jsme si brousili zuby už dlouho.

Obrazek

Tento víkend proběhlo naprosto parádní soustředění ve Svídnici, kde jsme s Tjabákem stihli úplně všechno - od nočních ploch přes vodní práce až po slaňování. Spoustu fotek od Jany tady.

Obrazek

foto: Jana Lásková

23.9.2010

Užíváme si konce klidového režimu, cvičíme, jezdíme na kole a výletíme. Minulou neděli jsme vyrazili s Luckou a Roxy na Podhůru, nachodili jsme asi 20 km, psiska se vykoupali, zahledali si a vyzkoušeli si pár netredičních překážek...prostě ideální výlet.

Obrazek

foto: Lucka Čiperová, více fotek TADY

V úterý jsme vyjeli s Bárou a Bafinkou do Hlinska, vylezli jsme na nejvyšší kopec Železných hor-Pešavu, navštívili pramen Chrudimky, celkem asi 25 km...a já jsem při koupání žáby utopila plastový náhubek...dvakrát plaval, potřetí taky, ale ke dnu...

Obrazek

foto: Bára Ulrychová

11.9.2010

Před třemi dny skončil Tjabovi klidový režim po operaci nohy, tudíž bylo zajisté rozumné dneska nastoupit na zkoušky ;-). Inu vyplatilo se a zkoušky ZVP 1 jsou doma!!!

A teď se pokusím trochu shrnout, co se tu dělo za necelé dva měsíce neaktualizací...

25.7. jsme vyrazili do Kácova na záchranářský LVT. Týden jsme pilně trénovali plochy a při té příležitosti jsme se hodně věnovali nočním pracem. Ale našel se čas i na odpočinek, takže jsme (samozřejmě i se psy) jeden den strávili sjížděním Sázavy.

Obrazek

Maximální pracovní nasazení...

Tři dny po skončení tábora a dva dny po svých 7. narozeninách šel Tjabák na operaci s nohou - na klinice v Čáslavi mu vyndávali z nohy rozdrcenou sezamskou kůstku, na které se mu začala dělat artróza. Tím na sebe uvrhnul na pět týdnů kletbu klidového režimu (tzn. žádné lítání po venku, žádné hledání atd...prostě nuda).

Obrazek

Aby ta nuda nebyla tak hrozná, tak jsme po sundání bandáže vyrazili na obedience tábor do Dvora Králové pod vedením Lady Richerové. Tjabák samozřejmě cvičil jen to, při čem nemusel běhat, ale i tak jsme se toho naučili spousty.

Obrazek

Rozlišování předmětů...

Na konci tábora se konali táborové srandazávody obedience+dogdancing, kde se Tjabák v kategorii pokročilých umístil na 1. místě (což doteď nechápu jak se mu podařilo, jelikož téměř celé naše pseudodogdancingové vystoupení dával najevo, že se mu nelíbí vylosovaná hudba, což činil tak, že se ji svým hlasovým projevem snažil přehlušit. Musím podotnout, že se mu to celkem dařilo :-D...).

Obrazek

Po ukončení tábora jsem doma přehodila věci a vydali jsme se na záchranářské soustředění do Štěpánova. To bylo sice zaměřené na plochy (které Tjabák samozřejmě nemohl), ale i tak jsme ho strávili smyslplně při jiné aktivitě, která se nám bude do budoucna určitě hodit.

Obrazek

foto: Jiří Večeřa

19.7.2010

Tenhle víkend jsme si pěkně rozvrhli - na sobotu, kdy bylo teplo, zajistil Martin písák a tak jsme se vydali trénovat vodu. Spousta pěkných fotek od Láskořejších je tady. A v neděli, kdy se počasí konečně umoudřilo a začalo krásně pršet, jsme si šli zaštěkat do lesa.

Obrazek

foto: Jana Lásková

15.7.2010

Neděli po zkouškách jsme strávili na Seči prvním letošním tréninkem vody. Odnesla to hlavně záda všech zúčastněných, jelikož sluníčko bylo nemilosrdné. Takže zítra...hurá zase na vodu.

Více super fotek (od Martiny) naleznete zde.

Obrazek

foto: Martina Linhartová

10.7.2010

Dneska jsme s Tjabákem složili zkoušku ZTV 1 na známku výborně!

poslušnost 95 bodú (ze 100)

vyhledání 194 bodů (z 200)

celkem 289 bodů (z 300), známka výborně

Obrazek

28.6.2010

Tak jsme přežili další slovenský dogtrek - tentokrát již 4. ročník Oravského dogtrekkingu. Pravda že v porovnání s Vlčí stopou to byla pouze příjemná procházka :-D.

Obrazek

20.6.2010

Jen co se Tjabák pořádně vyspal z dogtrekkingu, vyrazili jsme ve středu ráno do Horního Jelení na součinností cvičení IZS Pardubického kraje ZÁCHRANA 2010. Tématem byla ztráta dvou lidí z místního domova důchodců. Dostali jsme terén k propátrání, který byl rozdělen mezi tři týmy (psy Csokiho, Rockyho a Tjaba). Asi po dvou hodinách práce bylo pátrání ukončeno. Tjabo si poprvé vyzkoušel hledání, které nebylo ukončeno nálezem.

Obrazek

Aby toho nebylo málo, dostali jsme na pátek pozvání od pana Vladimíra Makeše zúčastnit se jejich taktického cvičení (královehradecký kraj). Za pozvání moc děkujeme, užili jsme si to a nasbírali spoustu nových zkušeností. Námětem byla ztráta osob při evakuaci tábora kvůli povodním. Samostatné povídání o tomto cvičení naleznete zde.

13.6.2010

O víkendu jsme se zúčastnili skvělého slovenského dogtrekkingu Vlčí stopou, který vedl přes Polanu a Veporské vrchy. Nějaké fotky najdete na rajceti ( www.tjabo.rajce.idnes.cz ).

Úžasný trek, z celých 4 startujících týmů v kategorii DTW1 jsme obsadili 2. místo (s výborným časem necelých 40 hodin :-P).

Obrazek

Obrazek

Krom trekování jsme letos snad už ukončili sérii ukázek záchranářského výcviku, poslední dvě (ve Svídnici a ve Dvakačovicích) byly obvzláště povedené, nějak se nám tu začíná rozmáhat nový trend :-P.

23.5.2010

Minulou sobotu jsme strávili v Trpišově, kde jsme (jak jinak než) hledali. Byly připraveny 3 prostory o rozměrech cca 250 x 250m, každý s cizí bezpamlskovou osobou. Cílem bylo vyzkoušet práci všech tří týmů současně v prostorech vzájemně sousedících. S každým týmem šel ještě ´přihlížeč´-s námi Hanka, který osobu schovával a tudíž pro případ nouze věděl, kde je. Tjabo trochu nepochopil, že to má být delší hledání a tak osobu našel skoro hned ;-). Tudíž Hanka osobu vzala a schovala na druhý konec terénu, Klára mi vrazila GPS (ať si prý zkusím trasování sama)...naštěstí mě v tom Tjabák nenechal a tak se moje trasování skládalo ze 40 m na cestě (odměření pásu) a asi 10 kroků v lese, načež si Tjabák osobu krásně natáhnul přes celý zbývající prostor (cca 120 m) a bylo po hledání ;-).

Obrazek

Tenhle týden byl ve znamení předváděček, stíhli jsme hnedka dvě - jednu se středu na Dni otevřených dveří IZS PK a druhou dneska na Dětském dni ve Všestarech. Nač nespojit příjemné s užitečným - takže jsme si byli po každé ukázce ještě štěknout v okolních lesících, žábě se pokaždý podařilo poměrně pěkně vyřešit výšku, takže spokojenost...

9.5.2010

Založena sekce videa a rovnou vložena dvě videa Tjabáka šplhajícího na strom, dále doplněny štěkzáznamy.

2.5.2010

Samozřejmě většinu našeho volného nejen víkendového času věnujeme tréninku plošného vyhledávání - stále se především zaměřujem na navětřování a cizí osoby. Jak se nám daří (či nedaří) si můžete přečíst zde...

Obrazek

foto: Lucie Čiperová

Krom hledání taky dost výletujeme...

...procházka v okolí Ústí nad Orlicí s Luckou a Maruškou...

Obrazek

...Semilsko na čarodějnice...

Obrazek

Obrazek

A když spojíme naše dvě nejoblíbenější činnosti (tj. hledání a výletování) a organizačně se spojíme se Zuzkou, tak z toho vznikne SURVIVE 001!...aneb jeden takový obyčejný trénink naší ZBK ;-).

SURVIVE 001! byl víkend 23.-25.4.2010 ve Žďárských vrších plný procházkování (samozřejmě s plnou polní), štěkání, socializace a dobré zábavy (alespoň pro většinu z nás ;-)). Kdo chce vědět víc, tak reportáž bude již brzy na stránkách ZBK, prozatím se musíte spokojit s ´pár´ fotkama od Lucky Čiperový na rajčeti.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

foto: Lucka Čiperová

V sekci Akce doplněny Plánované akce.

8.4.2010

Tak mám čas na aktualizaci - včera na procházce si Tjabo pochutnal na kuřecích žaludkách obalených v jedu na slimáky, tak teď leží na klinice. Naštěstí to už vypadá že to snad bude dobrý, ale domů může až odpoledne.

Velikonoční pondělí se mi pochopitelně nechtělo trávit doma, tak jsme vyrazili na výlet. Destinaci tentokrát vymýšlela Zuzka a Česká Amerika se ukázala jako dobrá volba. 23km trasu z Karlštejna do Srbska okolo lomů Amerika a Bubovických vodopádů jsme si zpestřili štěkáním v podzemních štolách.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Víc fotek na www.tjabo.rajce.net .

A nějaké shrunutí toho, co se dělo, když jsem neaktualizovala stránky ;-).

Především jsme si plně užívali moje pozkouškové zimní prázdniny. Byli jsme na výletě ve Žďárských vrších - já chtěla brát běžky, ale prý že nebylo moc sněhu...:-).

Obrazek

foto: David Kuhnel

Ale já jsem neodolala a pár dnů potom jsme si s Tjabákem udělali výlet z Čachnova na Devět skal a zpět na běžkách.

Obrazek

Poslední prázdninový týden jsem odpískala brigádu a plně jsme se věnovali procházko-výletování v okolí Lipoltic, kde jsem měla důležitý úkol - krmit kocoura Sašu, zatímco byl taťka s bráchou na horách.

Obrazek

Více fotek TADY.  

9.2.2010

O víkendu jsme se neflákali - v sobotu jsme byli štěkat na Hůrkách (spíš jen takový motivační trénink po zkouškách, ale Tjabo si vyzkoušel takový vychytávky jako ptačí oblek nebo po delší době kratší hledání vejšky).

V neděli jsme se Zuzkou+Csokim, Klárou+Samem a Luckou+Roxynkou vyrazili na běžky do Nasavrk a okolí.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Více fotek najdete u nás na nově založeném rajčeti: www.tjabo.rajce.idnes.cz .

1.2.2010

Poslední lednový týden jsme strávili v Nekoři na lavinovém soustředění. Na konci soustředění se nám povedlo složit zkoušku RH-LB.

poslušnost: 40 bodů /z 50

dovednost: 48 bodů /z 50

pachové práce: 193 bodů /z 200

celkem: 281 bodů /z 300 (známka velmi dobře)

Obrazek

Obrazek

foto: Martina Linhartová

Doma zneužíváme nezvyklé nadílky sněhu a jezdíme na běžkách...

Obrazek

Obrazek

...tohle opravdu byla cesta...

ROK 2009 naleznete zde:

Obrazek

ROK 2008 naleznete zde:

Obrazek