Jdi na obsah Jdi na menu
 


V sobotu ráno ( teda spíš dopoledne ) jsme místo vlakem na cvičák vyjeli vlakem na úplně opačnou stranu. V Kolíně přestoupit, a už jsme byli v Mělníku.  Přijeli jsme docela brzy, takže jsme toho využili na seznámení s místními koňmi-teda spíš jen s jedním, ten byl zvědavý a pořád si mě očuchával. Ten druhý se mě nevimproč bál :-). A pak jsme vyrazili do ´bubliny´-nafukovací haly, kde se závody konaly.

Nejvíce bylo velkých psů. Kategorie LARGE byla nejvíce obsazenou ktegorií i přesto, že plno L-kových psů startovalo v MÉDIÍCH ( my jsme samozřejmě startovali v L-kách). Pravidla byla stejná jako v řádu KA ČR, akorát se mohlo běhat na hračku nebo na pamlsek ( takže to v praxi znamená, že panička měla v ruce můj tenisák :-)). A také nebyl stanoven maximální čas.

Nejdříve byla na řadě rovinka. Ta měla prověřit především rychlost psů. A taky byla dobrá na to, abych se kapku rozkoukal. Přece jenom, kolem tolik lidí a psů, a ještě navíc takový divný povrch.  No, jakmile mě panička posadila před překážku, tak mě bylo jedno kde jsem, hlavně že můžu skákat. První dvě překážky byly takovým váhavějším tempem, ale pak jsem běžel naplno. Bylo z toho krásné 5. místo ( z 13).  Teda krásné...když se vezme v úvahu že labradoři nepatří mezi nejrychlejší psy...

Pak přišel na řadu jumping. To je kategorie, která mi úplně vyhovuje-žádné připitomělé zóny, které jsou dobré leda tak k získávání trestných bodů :-)). Při jumpingu už jsem se plně soustředil na paničku a běžel jsem krásně...teda, oběhl jsem v oblouku jednu překážku-ale to bylo proto že panička moc brzy odbočila na stranu ( chybama se člověk učí...:-)) a pak tradičně problémový slalom-néé že by mě nebavil nebo bych ho neuměl, jediný problém je náběh. Buďto do něj vlítnu rovnou z poloviny, a když už naběhnu tak z druhý strany :-). Takže logicky se na 1. místě umístil pes s 5 trestnými body. Ale bylo asi dalších 5 psů, kteří měli 10 trestných bodů jako já-a představte si, já jsem byl z nich nejrychlejší a tak jsem skončil na 2. místě ( z 12).

Pak se ještě běžel závod skupin, který měl docela zajímavá pravidla. Ale bohužel my jsme už museli domů-na vlak. Takže jsme si ani nemohli počkat na vyhlašování výsledků :-(. Vlakem zpátky do Kolína a pak do Přelouče...a už jsme byli doma kde na mě čekala plná miska s kozervou...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář